Türk müzik sektöründe önemli birçok isimle müzik direktörlüğü ve aranje çalışmaları yapan değerli müzisyen Tarık Sezer, Türkiye’nin önde gelen müzisyen ve vokalistlerinden oluşan Tarık Sezer Orkestrası’nın yeni şarkısı için başarılı sanatçı Hakan Altun ile bir araya geldi. 40 yılı aşkın müzik deneyimi ve imzasını attığı başarılı projeler ile Türk müzik camiasında önemli bir yere sahip olan Tarık Sezer, güçlü yorumculuğu ile usta isimler arasında yer alan Hakan Altun ile söz ve müziği Gülden’e ait olan ‘’Son Şarkım’’ isimli şarkıda buluştu. Güçlü orkestrasyonu ve etkileyici sözleri ile dikkat çeken “Son Şarkım”, Tarık Sezer’in düzenlemesi ve Hakan Altun’un eşsiz yorumu ile birleşince akıllardan silinmeyecek bri projeye dönüşüyor… Ecem Gündoğdu’nun yönetmenliğinde ve Veli Kuzlu’nun görüntü yönetmenliğinde gerçekleşen klip çekimi için Orion Stüdyoları’nda kamera karşısına geçen ikili, projenin ruhuna uygun orkestra performans görüntüleri ve Hakan Altun’un tekli sahneleri ile izleyenleri etkisi altına alacak. Projenin fotoğrafları ise Ece Oğultürk imzası taşıyor. Tarık Sezer Orkestrası’nın yeni albüm projesinin ilk teklisi olarak yayınlanan “Son Şarkım”’ın ardından, belirli aralıklarla çalışmalarını dinleyicilerle buluşturacak olan ekip sürpriz isimler ile müzik severlerin karşısına çıkacak. Tarık Sezer Orkestrası ft. Hakan Altun “Son Şarkım”, Tarık Sezer Prodüksiyon etiketiyle 15 Şubat tarihinde tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Profesyonel müzik hayatınıza nasıl başladınız?

1974 senesinde İstanbul Belediye konservatuarına girdim. Orada yatılı olarak 9 sene okudum. Okul hayatım süresince enstrüman olarak çello ve piyano eğitimi aldım. 1978 senesinde profesyonel olarak çalışmaya başladım. Hem okuyordum hem de çalışıyordum. Dönemin ünlü orkestralarından biri olan Topkapı Orkestrası’yla çalışmaya başladım. Profesyonel yaşantım böylece başlamış oldu.

Tarık Sezer orkestrası nasıl oluştu?

2011 yılında O Ses Türkiye yarışmasının başlamasıyla Tarık Sezer Orkestrası’nı kurdum. 2012 yılından itibaren de Tarık Sezer Orkestrası birçok etkinlik ve organizasyon da yer almaya başladı. İlk single’ınız çıktığında neler hissettiniz? İlk şarkımızı çıkarmak çok heyecan vericiydi. 40 senelik müzik hayatım boyunca bir sürü sanatçı ile hem sahne hem de albüm çalışmalarında bulundum. Ancak kendi orkestramın şarkısını çıkarmak çok ayrı bir duyguydu benim için. Hemen arkasından ikinci şarkımızı da dinleyiciyle buluşturduk. Bu 2 şarkı orkestradaki solist arkadaşlarımızla çıkarttığımız projelerdi.

Projenizde Hakan Altun ile bir araya geldiniz. Bu hikayenin başlangıcı nasıl oldu? Sizi Son Şarkım adlı çalışmanızda buluşturan süreçten söz edebilir misiz?

Hakan Altun ile dostluğumuz çok eskiye dayanır. Projeyi kendisine anlattım. Bu projede bize destek olmaktan dolayı büyük mutluluk duyacağını söyledi. Sonrasında kayıtlar yapıldı ve şarkımızı 15 Şubat’ta dinleyiciyle buluşturduk.

Yazının devamını Ocak 2020 sayımızda okuyabilirsiniz.