begum-topcuTiyatroda ne yaparsanız yapın, ne yönden giderseniz gidin, hiç bir şekilde ‘‘ben oldum’’ diyemiyorsunuz.

Begüm TOPÇU kimdir?

3 Haziran 1985 Ankara doğumluyum. Seyran Bağları süper lisesinde okuyup, Hacettepe üniversitesi Ankara devlet konservatuarı tiyatro bölümünden mezun oldum. Mezun olur olmaz da bir çok tiyatro oyunlarında yer aldım. Dizi vs. Derken iş hayatım da Ankarada kurulmuş oldu.

Tiyatro isteginiz nasıl başladı?

Lisede okurken bazı tiyatro toplulukları vardı. O topluluğa girmemle birlikte tiyatro serüvenim başlamış oldu. Tiyatroyu bir hobi olarak değil de gerçeden meslek olarak içra etmek istediğime tam olarak orada karar verdim. Sınava girdiğimde ilk senemde konservatuarı kazandım. Ogün bugündür de tiyatronun içindeyim.

Tiyatroyu seçtiğinizde ailenizin tepkisi nasıl oldu?

Aslında çok karşı çıkacaklarını düşündüm öyle ki senelerce tiyatroyu bir meslek olarak tercih etme hayalimi ve bu istegimi hiç kimseyle paylaşmadım çünkü büyük bir hayal kırıklığıyla karşılaşmakdan korktum. Zamanı geldiğinde çok güçlü bir istekle ‘’tiyatro’’ dedim.

Ailemden de sandığımın aksine büyük destek gördüm. Aslında çok otoriter bir ailede yetiştim. Dolayısıyla babamın hiç bir şekilde izin vermeyeceğini düşünüyordum. Ama son derece saygılı davranarak bana hayalimin peşinden gitmem gerektiğini söyledi daimada arkamda olacağını söyledi. Böyle bir şey beklemiyordum. Çok mutlu oldum…

Oyunculuk için bir hedefiniz varmı ?

Tiyatroda ne yaparsanız yapın, ne yönden giderseniz gidin, hiç bir şekilde ‘’ ben oldum’’ diyemiyorsunuz. Size verilen karakteri tanımaya ve ona yoğunlaşmaya başladıktan sonra yeni bir serüven, yeni bir macera oluyor. Onun için tabiki yapmak istediklerim var. Reklam filmlerinde yer almak, Sinema da oynamayı çok istiyorum. Kaliteli işlerde yer almak çok istiyorum. Ama hayallerimin büyük bir kısmınıda yurt dışı oluşturuyor.

Orada eğitim almayı, Workshoplara katılmayı, seminerlerde yer almayı, farklı meslek gruplarından insanlar tanımayı, onlarla iletişim kurmayı istiyorum. Bu ögrendiyim herşeyide gelip Türkiye de göstermek amacındayım.Kendi hayal dünyamı zenginleştirmek için buna ihtiyacım olduğunu düşünüyorum.

Devamını okumak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.