Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Arnavut kökenli ticari iş camiasında bilinen bir ailenin tek çocuğuyum. Biraz şımarık büyütülsem de özümde çok mütevazi biriyim. Asla fotoğraflarda havalı gözüken bir Esra olmadım… 17 yaşında Türkiye güzeli ve dünya 4. sü olmuştum. Fakat sonra okuluma devam ettim. 2008 yılında bu sektöre TRT’de sunduğum tv programıyla ilk adımımı attım. Ailem bu sektörde olmamı istemese de ve maalesef ki beni hiç desteklemeseler de ben yoluma devam ediyorum.

Oyunculuğa nasıl başladınız?

Siyasi Bilimler okuyacaktım fakat her şey tesadüf olarak Müjdat Gezenle tanışmamla başladı. Tiyatro ve oyunculuk okudum. Sonra kendimi tiyatro sahnelerinde buldum oradan Tv oradan sinema derken böyle oldu işte. ☺ Fakat sonradan ani bir karar mı verdim dedim kendi kendime… Neden derseniz eğer, Yönetici vasfı olan, hakimiyeti sağlam, hitabı kuvvetli, sabrı geniş, özü sözü bir ve pratik düşünüp anında çözüm üretebilme özelliklerim vb… yani siyasi bir lider olacak birtakım vasıflarım mevcut. Mesleğimi çok sevmeme rağmen hala doğru karar verip vermediğimi kendimce sorguladığım çok oluyor…

Oyunculuk dışında yaptığınız ya da yapmak istediğiniz bir iş var mı?

Oyunculuk ve Sunuculuk benim ana mesleğim. 2008 den bu yana ikisini de uyguluyorum hayatımda.

Çok istediğiniz fakat canlandıramadığınız bir rol var mı?

Sit com türü projelerde kendimi daha özgür buluyorum güncel hayatımda komik biriyim. Bu yüzden ciddi bir komedi dizi projesinde yer almak ve canlandırdığım komik karakterle ve kendimden de doğaçlama bir çok şey katarak milyonları güldürmek istiyorum. Bu yönüm keşfedildiği an Türkiye de komedide iddialı olan üç beş bayan ismin arasına gireceğim ve ismimi altın harflerle kazıtacağımdan çok eminim.

Asla oynamam dediğiniz bir rol var mı?

Aşırı erotizm içeren sahnelerde yer almak istemem. Onun dışında bir oyuncu her rolü canlandırmalı ve seçmemeli derim. Sonuçta bu işi yapıyorsanız bir gün katil diğer bir gün polis yeri geldiğinde psikopat hasta birini bile canlandırabilmeli insan.

İleriye dönük projeleriniz nelerdir? Bize bahsedebilir misiniz?

Tv programı olarak ciddi bir talk show projem var. Okan ve Beyazın yapmadığı farklı bir format. Eğer illa da sponsor getir demezlerse bazı tv kanalları, bu projemi hayata geçirmek istiyorum. Yapılmamış ve ekranların ihtiyacı olan bir proje bu. Dedim ya komedide olsun ekrandaki veya kişisel sohbetlerimde olsun normal bir bayana göre fazlasıyla espirili ve her türlü insanı güldürebilme yeteneğine sahibim, aynı zamanda Leb demeden Çorum derler ya hani, bende leb demeden leblebinin size 10 kuşak öncesini sayarım. Bilmem anlatabiliyor muyum ☺ Kendinize örnek aldığınız bir sanatçı var mı?

Bak işte zor bir soru çünkü hiç düşünmemiştim heheheee ☺

Günlük hayatınızda neler yapıyorsunuz?

Bu aralar Spor yapıyorum yüzüyorum, kitap yazıyorum. Bazen hiç ummadığım şeyleri bile yapabilirim aniden, bu yüzden değişkenlik gösteren günlük hayatımdan şimdilik bu kadar☺