Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Ben 1983 yılında Kırşehir’de doğdum. Babamın işi gereği Kırşehir, Kastamonu, Van, Trabzon ve İzmir’de yaşadım ve okul eğitimi bu şehirlerle birlikte Ankara Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’nda tamamladım. Estonya Tallinn Müzik ve sahne sanatları okulunda eğitim görüp değişik tiyatro ve oyunculuk akımlarını öğrendim. 2009 yılında mezun olduktan sonra değişik tiyatrolarda ve dizilerde rol aldım.

Oyunculuğa nasıl başladınız? Ailenizde sizinle aynı mesleği yapan var mı?

Oyunculuğa ilkokulda başladım okul tiyatrosunda daha sonra 2005 yılında konservatuvar sınavlarına girip kazandım. Abim Devrim Evin’de oyuncu o beni destekledi ve onun yardımlarıyla kazandım okulu…

Çok istediğiniz fakat canlandıramadığınız bir rol var mı?

Çok istediğim bir rol var senaryosunu yazdığım gerçek olaydan esinlendiğim “Kerbela” filmi.. Hz. Hüseyin’i canlandırmayı çok istiyorum.. Onun dirayetini sabrını ve yaşadığı o büyük acıları canlandırmak ve insanlara göstermek istiyorum. Umarım gerçekleşir..

Asla oynamam dediğiniz bir rol var mı?

Asla oynamam dediğim bir rol yok. Biz aktörüz yani işimiz oynamak bunu gerçekle karıştırıp ben bunu yapmam demek işimize ihanet olur. Ben bir katili, tecavüzcüyü, eşcinseli , psikopatı, aile babasını, aşık bir adamı, engelli birini, yolda yürüyen bir vatandaşı, kadını, erkeği, iyiyi kötüyü oynamak için eğitim aldım. İşim neyi gerektiriyorsa yaparım.

Beni Affet dizisi ciddi bir izleyici kitlesine sahip. Başarısının sırrı sizce nedir?

Beni affet dizisinin başarısı aile gibi çalışıyor olmamız.. Kimse kimseden farklı değil çalışan bütün ekip çaycısından yönetmenine kadar herkes işin iyi olması için çabalıyor. Ayrıca samimi olduğumuza inanıyorum insanlar bizi kendileri gibi görüyor ve o yüzden 5 yıldır soluksuz devam ediyor..

Dizinin bitiş tarihi belli mi?

Dizinin bitiş tarihi belli değil.. Biz oluruz yada olmayız çünkü oyuncular bir süre sonra kendini tekrarlıyor bu yüzden dinlenmeleri gerekli ama umarım ben olmasam bile bu iş uzun süre devam eder. Çünkü 400 kişi bu işten geçiniyor…

Günlük hayatınızda neler yapıyorsunuz?

Günlük hayatımda spor yapıyorum, kitap okuyorum, senaryo yazıyorum, klarnet çalıyorum, film seyrediyorum, at biniyorum, araba sürmeyi ve uzun yola çıkmayı seviyorum. Bunların içinde vazgeçmediğim şey spor. Günümün en az 3 saati spor salonunda geçiyor. Ringe çıkmayı ve ağırlıklarla çalışmayı seviyorum.

Yazının devamını Haziran 2016 sayısında okuyabilirsiniz.