beni-affetOyunculuğa nasıl başladınız? Ailenizde sizinle aynı mesleği yapan var mı?

Oyunculuk çocukluğumdan beri hayalimdi. Aslında şöyle çocukken heves gibi geliyor çevrenize, derslerinizde iyiyse benimki gibi, hobi kalsın diyorlar ama ben şanslıyım ailem hep yanımda oldu. Çok küçük yaşlarda keşfettiler kalbimdekini. İlk önce anaokulunda bale, yaratıcı drama derken, mesleğim oldu. Zaten belediye tiyatrosuna girişim, ilk ödülüm bunların hepsi sırayla ve hızlı oldu bende erken yaşta bir hobi değil oyunculuğun mesleğim olmasına karar verdim. Tam anlamıyla serüven, konservatuvarı kazanmamla başladı.

Sizce oyunculuk nasıl bir meslek?

Tabiki her meslek gibi zorlukları var ama ben tarafsız olamam mükemmel bir meslek. Şanslıyım çok şükür. Şu dünyada sevdiği işi yapan kaç kişi var ki. Sabah zor kalkarken bile suratınızda bir tebessüm oluyor.

Oyunculuk birçok şeyi barındırıyor. İnsan merkezli, temeli insan. Hayat aktıkça oyunculukta renk alır. Büyümeyi reddetmek çocuk kalıp oynamak her meslek grubuna girebilmek her insanı özümsemek çok güzel ama çok derin bir meslek.

Dizinizin günlük olması sizi zorluyor mu her gün çekimde mi oluyorsunuz?

Her gün çekimim oluyor ama alıştım bu tempoya. Biraz daha günlük dizi memur zihniyetinde oluyor erken başlayıp erken bitiyor. Ama tabi ki sürekli yetiştirme çabası. Benim için çok güzel bir pratik ikinci bir okul oldu. Her gün çalışmak duygularınızı enstrümanınızı yani bedeninizi sıcak tutar bu da yeni başlayan biri için oyunculukta süper bir şans.

Eşinizle sette tanıştınız, aynı sette çalışmak ve hep bir arada olmak avantaj mı?

Eşim benim aynı zamanda oyuncu koçum gibi, en güzel eleştirmenim. Şanslıyım yanımda olmasından. Çevrenizde size şakşak yapan alkışlayan birilerini bulmak kolay hele biraz popülerlik olunca ama dobra kişiler sizi başarıya götürür. Eşim benim dış gözüm en iyi akıl hocamdır. Ne kadar yakınımda olsa o kadar iyi. Bazen sahneler üzerinde uzun uzun konuşur, eleştirir, düzletmeye çalışırım çünkü onun oyunculuk biçimi gerçekten hayran olduğum önemli noktalarından biridir.

Devamını okumak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.