Başarılı, rengarenk bir insan olmak, çok yönlü bir sanatçı olmak nasıl bir duygu?

Çok keyifli. Başlarda amacım çok yönlü olmak değildi fakat bu işin mutfağından başlayınca her yönünü fark ederek işlerin içinde buldum kendimi. Çok yönlü olabilmek, devamlı bir şeyler üretebilmek çok önemli, kendimi şanslı hissediyorum.

Çok yoğun bir iş temponuz olduğunu biliyoruz. Bu yoğunluğun içerisinde sürekli yaptığınız ve okurlarımız için tavsiye edebileceğiniz sağlıklı yaşam sırlarınız var mıdır?

Bu konuda kendime çok fazla dikkat eden biri değilim elimden geleni yapıyorum☺ o yüzden kendimden tavsiyeler veremiyorum ama okurlara mümkün olduğunca düzenli uyumalarını ve sağlıklı beslenmelerini tavsiye edebilirim. Sonra şarkı söylemek isteğini sanıyoruz ki Sezen Aksu ile ortaya çıkarttınız, bu nasıl nüksetti bünyenizde? Beni benden fazla tanır Sezen hanım, bir gün sahnede ‘Hadi bakalım, ben senin hikayeni biliyorum, şimdi herkes öğrensin” demesi ile birlikte kendimi stüdyosunda albüm kayıtlarında buldum.

Başarılı bir kadın ve çok yönlü bir sanatçı… Suzan Kardeş nasıl bir anne?

Biz Begüm’le arkadaş gibiyiz. Rahatlıkla o bana ben ona her şeyimizi anlatıp zaman buldukça da vakit geçirmeye çalışıyoruz. Anne kız sohbetlerimiz çok eğlenceli olur hatta instagramda da paylaşımlarımız epey beğeni alıyor.

Güçlü ve başarılı bir kadın portresi olarak , kadınlara özel verebileceğiniz bir mesaj var mı?

Hiçbir şeyden kaçmasınlar. Aklında bir düşünce varsa bunu harekete geçirsinler. Her şeyin en iyisini yapmak zorunda değiller fakat hayata geçirdikleri anda ne kadar mutlu olacaklarını görecekler. Hayal kurmaktan asla vazgeçmesinler ve bunun için de elinden ne geliyorsa yapmaya çalışsınlar. En güzel tavsiyem bu olur.

Bugüne kadar ki sanat birikimlerinizi gelecek nesillere aktarmak amacıyla bir kitap yazmayı düşünüyor musunuz?

Neden olmasın. Aklımda çok fazla proje var. Her şey zamanında oluyor, bu sebeple her şey olması gerektiği zamanda olsun diyorum. Kitap yazmak istiyorum elbette ama zamanını henüz belirlemedim.

Yıllardır sanat camiası içerisindesiniz. Birçok sanatçı ile sayısız yaşanmışlıklarınız ve anılarınız vardır. Bu alanda bizimle paylaşabileceğiniz bir anınız var mı?

Çok fazla anı, çok güzel hatıralarım var. Bir hikaye özelinde anlatamam ama biriktirdiğim anılar cebimde güzel hatıralarımda. Belki bir gün bahsettiğimiz kitabımda ya da bir belgesel projesinde paylaşabilirim.

Oyuncu, şarkıcı ve makyözsünüz. Bu mesleklerden en çok hangisini yapmayı seviyorsunuz? Hiç meslekleriniz arasında seçim yapmak zorunda kaldınız mı?

Varoluşumu kazandığım, sektörde uzun yıllar çalıştığım ve bu işi yaparken keyif aldığım mesleğim elbette makyözlük. Fakat oyunculuk ve şarkı söyleme kısmı bana hayat tarafından verilen en güzel hediyelerdir. Hayatımda yollarımızın kesiştiği insanların bana sunmuş oldukları teklifleri kabul edip bir anda içinde buldum ve hayatım bu hediyelere göre şekillendi diyebilirim. Ben çok şanslıyım, yaptığım her işi çok seviyorum.

Okurlarımıza duyurabileceğiniz yeni projeleriniz var mı?

Tabii ki biz de yeni proje bitmez. Yeni sezonda Trt 1 kanalında Seksenler dizisi tekrar başlıyor ve Fato Nene karakteri ile ben en sevdiğim ekiple birlikte olacağım. Aynı zamanda her Çarşamba Anadolu Yakasında Moda Kayıkhane isimli mekanda Bekriya Geceleri isimli konsept sahnemizi tekrar hayata geçireceğiz. Konserlerimiz devam etmekte. Dizi, çekimler derken hayatımız keyifle ve hareketle geçmekte. Her şey sanat için.